Tidligere vindere

Åben par   Mix par   Dame par   Senior par   Grøn mester
Klubhold   Serie 1   Distriktshold

Åben par

Årstal Navne Klub
2019 H.C. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2018 Udo Petersen – Dirk Willecke Aabenraa
2017 Steen Schou – Frederik Mørk Århus/Vejle
2016 Jørn Jeppesen – Jes Sundstrøm Brabrand Aabenraa
2015 Peter B. Hansen – Jesper Jungdal Kolding
2014 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2013 Otto Dahl – Erik Brok Vejle
2012 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2011 Gerd Hansen – Torben Madsen Kolding / Vejle
2010 Eddie Nielsen – Gert Hansen Kolding
2009 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2008 Klaus Pedersen – Holger Christensen Give
2007 Hans Chr. Nielsen – Steen Schou Vejle/Århus
2006 Jørn Jeppesen – Niels Dahl Aabenraa
2005 Hans Chr. Nielsen – Steen Schou Vejle/Århus
2004 John Møller Jepsen – Steen Winkler Esbjerg
2003 Hans Chr. Nielsen – Steen Schou Vejle/Århus
2002 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2001 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København
2000 Hans Chr. Nielsen – Knud-Aage Boesgaard Vejle/København

Top

Mix par

Årstal Navne klub
2019 Winni Simonsen – Flemming Jørgensen Vejle
2018 Susanne Nielsen – Leif Aas Andersen Sønderborg
2017 Birgit Jensen – Mogens Rerup Kolding
2016 Susanne Bonde – Hans Christian Nielsen Vejle
2015 Birthe Kjær Larsen – Erik Fjord Pedersen Varde
2014 Tove Nørgaard Pedersen – Holger Christensen Give
2013 Inga Dalgaard – Anders Mølvig Vejle
2012 Sigrid Nielsen – Børge Larsen Varde
2011 Sidsel Goltermann – Uffe Pedersen Haderslev
2010 Mie Bøving – Sune Groes Kolding
Haderslev
2009 Winni Simonsen – Flemming Jørgensen Vejle
2008 Sonja Beck – Lars Underbjerg Esbjerg
2007 Inge Aagaard – Palle Holm Pedersen Esbjerg
2006 Jette Thaysen – Henrik Aasøe Vejle
2005 Kirsten Reimann – Palle Reimann Esbjerg
2004 Christina Klemmensen – John Møller Jepsen København
Esbjerg
2003 Birthe Kjær Larsen – Erik Fjord Varde
2002 Kirsten Reimann – Palle Reimann Esbjerg
2001 Bjørk Houmøller – Jonas Houmøller Vejle
2000 Helle Wittig – Henrik Aasøe Vejle

Top

Dame par

Årstal Navne Klub
2018 Annemarie Agnete Brix Bressen
Mette Elbech Jakobsen
Grænseegnen
2017 Bente Rosenlund – Britt Andersen Varde/Esbjerg
2015 Else Andersen – Karin Korup Kolding
2014 Bente Aagaard – Inge Aagaard Esbjerg
2014 Birthe Kjær Larsen – Sidsels Goltermann Varde/Haderslev
2013 Inge Aagaard – Bente Aagaard Esbjerg
2012 Louise Wittig – Sidsel Goltermann Vejle/Haderslev
2011 Mie Bøving – Jonna Astrup Kolding/Vejle
2010 Ulla Jensen – Thilde Høi Vejle
2009 Marianne Mathiesen – Birthe Kjær Larsen Varde
2008 Inge Aagaard – Sus Vang Esbjerg
2007 Anna Aagaard – Bente Aagaard Esbjerg
2006 Inga Dahlgaard – Tove Christensen Vejle
2005 Lise Reimann – Kirsten Reimann Esbjerg
2004 Kirsten Rasmussen – Mie Bøving Kolding
2003 Bodil Mosegaard – Sigrid Nielsen Tistrup/Varde
2002 Lise Kamp – Mona Vemmelund Give
2001 Anna Aagaard – Bente Aagaard Esbjerg
2000 Bente Johannesen – Tove Christensen Vejle

Top

Senior par

Årstal Navne Klub
2017 Steen Schou – Hans Chr. Nielsen Århus/Vejle
2016 Else Hvorslev – Laila Holm Larsen Esbjerg
2015 Erik Brok – Mogens Rerup Vejle / Kolding
2014 Erik Brok – Mogens Rerup Vejle / Kolding
2013 Erik Brok – Mogens Rerup Vejle / Kolding
2012 Erik Fjord Pedersen – Poul Erik Christensen Varde
2011 Irene Mortensen – Ejnar Aarhus Ribe
2010 Svend Erik Holst – Claus Hylling Christensen Aabenraa
2009 Børge Tamstrup – Peter Christensen Tistrup / Odder
2008 Christian S Pedersen – Mogens Dahl Ribe
2007 Signe Rasmussen – Jens Christensen Vejle
2006 Claus H. Christensen – Svend Erik Holst Aabenraa
2005 Hans W. Hansen – Olaf Nielsen Bramming
2004 Thomas Truelsen – Bent Groesen Give
2003 Leif Bøgh – Henning Nielsen Vejle
2002 Erik Brabrand – Knud Brabrand Aabenraa/Ribe
2001 Karl Lind Madsen – Søren Peder Hansen Grindsted
2000 Inger Cordes – Knud-Erik Lindegaard Sønderborg

Top

Grøn Mester

Årstal Navne Klub
2019 Niels Helbo Hansen-Gunnar Gregersen Lille Klør
2018 Clara Brun Pedersen-Ole Nissen Bramming Bridgeklub
2014 Jan Vandal – Christian Thomsen Storeslemmen, Vejle
2013 Jørgen Makholm – Laila Holm Larsen Lille Klør, Esbjerg

Top

Klubhold

Årstal Navne Klub
2019 Spar K Esbjerg
2018 Spar K Esbjerg
2017 Spar K Esbjerg
2016 Spar K Esbjerg
2015 Spar K Esbjerg
2014 Aabenraa Bridge Center Aabenraa
2013 Storeslemmen Vejle
2012 Spar K Esbjerg
2011 Haderslev Bridge Center Haderslev
2010 Spar K Esbjerg
2009 Storeslemmen Vejle
2008 Klør 10 Vejle
2007 Klør 10 Vejle
2006 Haderslev BK Haderslev
2005 Klør 10 Vejle
2004 Klør 10 Vejle
2003 Spar K Esbjerg
2002 Storeslemmen Vejle
2001 Storeslemmen Vejle

Top

Serie 1

Årstal Navne Klub
2014 Kurt Guldberg Esbjerg
2013 Jørgen Samsing Esbjerg
2012 Karl Bo Jensen Sønderborg
2010 Nis Rasmussen Esbjerg
2009 John Hermansen Vejle
2008 Kim Lysholdt Esbjerg
2007 Claus Hylling Christensen Aabenraa
2006 Mogens Rerup Haderslev
2005 Lars Underbjerg Esbjerg
2004 Peter Hansen Kolding
2003 Jette Thaysen Aabenraa
2002 Asger Friis Bramming
2001 Eddie Nielsen Kolding

Top

Distriktshold

Årstal Række Navne Klub
2018 Lise Kristensen Billund
2017 A Flemming Jørgensen Vejle
B Søren Thorsen Vojens
2016 A John Møller Jepsen Esbjerg
B Knud Meier Kolding
2015 A Jørgen Makholm Esbjerg
B Inge Mikkelsen Grindsted
2014 A John Møller Jepsen Esbjerg
B Tove Nørgaard Petersen Grindsted
2013 A Jørgen Makholm Esbjerg
B Hanne Hauge Billund
2012 A John Møller Jepsen Esbjerg
B Jørn Christensen Esbjerg
2011 A Sune Groes Haderslev
B Søren Vinther Billund
2010 A John Møller Jepsen Esbjerg
B Søren Vinther Billund
2009 A John Møller Jepsen Esbjerg
B Søren Thorsen Vojens
2008 A Lars Underbjerg Esbjerg
B Niels Dammand Billund
2007 A Lars Underbjerg Esbjerg
B Lis Just Hedensted
2006 B Per Sørensen Billund
2005 A Lars Underbjerg Esbjerg
B Ulrik Kjær Vejle
2004 A Eigild Johansen Vejle
B Jørgen Bak Bramming
2003 A Eigild Johansen Vejle
B Lis Just Hedensted
C Helle Tychsen Billund
2002 Distriktsmester Ejgild Johansen Vejle
Øvede Poul Erik Christensen Varde
Begynder Kaj Brun Bramming
2001 Serie 2 Birthe Kjær Larsen Varde
Serie 3 Bent Petersen Esbjerg

Top

Velkommen til Distrikt Sydjyllands nye hjemmeside.